Ambulance SynCare

Vyšetření znamének
Centrum estetické dermatologie

Centrum esteticke dermatologie

V naší ambulanci vám vyšetříme kožní znaménka moderním digitálním dermatoskopem

Vaše zdravotní pojišťovna vám 1 krát ročně přispěje 500 Kč na vyšetření digitálním dermatoskopem. Stačí si dokladem o zaplacení zajít na její nejbližší pobočku.

Až 30% kožních nádorů vzniká z různých kožních znamének v důsledku nevhodné míry opalování a nedostatečné ochrany při slunění.

Proč je vyšetření kožních znamének důležité

Kožní znaménka neboli névy představují určitou nepravidelnost kůže, která může být v některých případech doprovázena změnou barvy kůže v místě névu. Lékař posoudí, zda tento stav představuje zdravotní riziko. Z některých kožních névů se mohou vyvíjet nádory, a to jak zhoubné, tak nezhoubné.

Jak vyšetření probíhá

Lékař vyšetří vaši kůži pomocí speciálního digitálního přístroje – dermatoskopu. Získané výsledky vyhodnotí, a pokud to bude nezbytné, navrhne vám způsob ošetření. Vyšetření je bezbolestné.

Jak si chránit kožní znaménka při opalování

V ideálním případě by kožní znaménka, zejména pigmentová neměla být opalována vůbec. Proto je kryjeme při opalování částí oděvu. Pokud to není možné, doporučujeme UV filtry o velmi vysoké ochraně, které aplikujeme v silnější vrstvě a obnovujeme ji po každé koupeli. Vhodný je například SynCare Zinci SUN SPF 50+.